Укр Eng

PinchukArtCentre: Новини

20.10.2016

Дослідницька платформа PinchukArtCentre представляє виставку “ПАРКОМУНА. Місце. Спільнота. Явище”

PinchukArtCentre представляє виставку «Паркомуна. Місце. Спільнота. Явище», яка є першим результатом спільної роботи команди Дослідницької платформи. Виставка досліджує діяльність художників, які були пов'язані зі сквотом «Паркомуна», а також із ареалом біля тодішньої вулиці Паризької комуни (нині – вул. Михайлівська), де існували сквоти та майстерні художників. Створюючи виставку, дослідники спиралися на архівні матеріали, свідчення учасників процесу, очевидців, жителів сквоту та численних його гостей. Значну роль у підготовці виставки відіграло дослідження персонального архіву Олександра Соловйова.

На виставці будуть представлені художні твори, фотографії, відео та архівні матеріали, котрі стосуються творчості та життя таких художників, як Олександр Гнилицький, Олег Голосій, Дмитро Дульфан, Ілля Ісупов, Дмитро Кавсан, Андрій Казанджій, Павло Керестей, Олександр Клименко, Кирило Проценко, Олександр Ройтбурд, дует Савадов/Сенченко, Юрій Соломко, Валерія Трубіна, Василь Цаголов, Ілля Чичкан та багатьох інших.

Формально термін «Паризька комуна» визначає сквот на вул. Паризької комуни (нині – вул. Михайлівська), що існував у Києві з 1990 по 1994 роки. Згодом цей будинок став місцем творчої концентрації тодішньої контркультурної тусовки, та це поняття стало радше окреслювати коло художників, модель мислення та світогляду. На фоні розпаду Радянського Союзу та геополітичних змін у Європі ці художники конструювали свої уявні світи, в яких відтворювали нову, власну буденність, основним засобом спілкування в якій був живопис.

«Паризька комуна» – це умовна територія, через яку можна досліджувати історію сучасного українського мистецтва. На цій території випробовувалась модель нової системи взаємовідносин у мистецтві, яка стала прототипом сучасного мистецького кластеру.

Кураторки:
Тетяна Кочубінська 
Ксенія Малих

Науковий консультант:
Олександр Соловйов

Розташована на 4-му поверсі PinchukArtCentre, виставка триватиме з 21 жовтня о 8 січня. Вхід вільний.

З відкриттям виставки "ПАРКОМУНА. Місце. Спільнота. Явище" відбудеться запуск публічної програми. Серія подій покликана розібратися в тому, яке значення для розвитку сучасного українського мистецтва має сквот на вул. Паризької комуни та підняти коло питань, які його існування започаткувало. До публічної програми увійдуть лекції, зустрічі з художниками, круглі столи та дискусії за участі важливих акторів сцени українського мистецтва як початку 90-х років, так і сьогодення. Також заплановано декілька особливих подій із спеціальними гостями, імена котрих буде оголошено пізніше. Нова фільмова програма "Життя богеми" буде пов'язана з буденним життям знакових мистецьких угрупувань ХХ століття. Невдовзі після відкриття відбудеться кураторська екскурсія за участі Тетяни Кочубінської та Ксенії Малих, лекція історика мистецтва, куратора та арт-критика Костянтина Акінші, публічна розмова з учасницею Паркомуни художницею Валерією Трубіною, а також антропологічна дискусія "Sex, Drugs, and Rock’n’Roll: Культурний протест і свобода 90-х" з Тетяною Булах.

Share |

Відео

RSS Все відео
15.06.2015

Сюжет про виставку «На межі. Українське мистецтво 1985-2004» та виставку «Mute» Зінаїди Ліхачевої, ICTV, ФАКТИ ТИЖНЯ

15.06.2015

Сюжет про виставку «На межі. Українське мистецтво 1985-2004» та виставку «Mute» Зінаїди Ліхачевої, Euronews

14.05.2015

Сюжет про Український павільйон на 56-й Венеційській бієнале, ICTV, Факти тижня

14.05.2015

Сюжет про Український павільйон на 56-й Венеційській бієнале, ICTV

Сторінки 1 2 3 4 5 ... із 5
 
Створення та підтримка сайту: Креативна агенція «Арт Депо»